ویژه

خطرناک ترین شهرهای جهان

تاریخ ارسال : ۳۰ تیر ۱۳۹۰ | بازدید : | طبقه بندی : دیدنی و شنیدنی

خطرناک ترین شهرهای جهان معرفی شدند
مقام دوم در این لیست نصیب کیپ تاوون پایتخت افریقای جنوبی شده است. در این شهر ۵/۳ میلیونی، در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۶۲ نفر کشته می شوند.
شهرهای خطرناک جهان بر اساس آمار وقوع جرم و جنایت در آنها معرفی شدند.


به گزارش مهر، مجله فارین پالیسی چاپ آمریکا فهرستی از شهرهای جهان را که بیشترین جنایات و قتل در آنها رخ می دهد، منتشر کرده است. این رده بندی بر اساس میزان قتلهای صورت گرفته در شهرهای بزرگ جهان صورت گرفته است.


پنج شهر نخست این لیست به ترتیب “کاراکاس” پایتخت ونزوئلا، “کیپ تاوون” پایتخت جمهوری افریقای جنوبی، شهر “نئواورلئان ” در ایالات متحده آمریکا، “بندر مورس بی” پایتخت گینه پاپوآ و “مسکو” پایتخت روسیه هستند که به دلیل میزان بالا بودن قتل و جنایت، زندگی در آنها بسیار خطرناک است.


اگر بتوان به اطلاعات این مجله اطمینان کرد، کاراکاس پایتخت ونزوئلا خطرناک ترین شهر جهان است که در ازای هر هزار نفر از ساکنین آن سالانه ۱۳۰ نفر به قتل می رسند.


مقام دوم در این لیست نصیب کیپ تاوون پایتخت افریقای جنوبی شده است. در این شهر ۵/۳ میلیونی، در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۶۲ نفر کشته می شوند.


طبق این اطلاعات، میزان قتل در شهر کیپ تاوون طی سالهای اخیر بطور چشمگیری افزایش یافته، ضمن اینکه قاتلین و قربانیان آنها یکدیگر را نیز می شناسند.


مقام سوم در لیست از آن شهر نیواورلئان در آمریکا شده است تا قبل از طوفان کاترینا در این شهر تقریبا نیم میلیون نفر زندگی می کرند، ولی بعد از این فاجعه طبیعی این تعداد به نصف تقلیل یافت. بر اساس ارزیابیهای مختلف در این شهر از ۲۲۰ تا ۳۱۰ هزار نفر زندگی می کنند.


نیواورلئان خطرناکترین شهر آمریکا شناخته شده است. بر اساس آمار پلیس این شهر، در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ساکنین آن ۶۷ قتل به وقوع می پیوندد. کارشناسان علت رشد جنایات در این منطقه را مشکلات اقتصادی و اجتماعی این شهر بعد از وقوع طوفان دانسته اند.


بعد از بندر مورس بی، پایتخت گینه پاپوآ که حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت داشته و سطح جنایت در آن ۵۴ نفر در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است، مسکو قرار دارد که طبق این اطلاعات در آن در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۰ قتل صورت می گیرد

funpatogh . com

مطالب مرتبط با خطرناک ترین شهرهای جهان


برچسب ها : , , ,

یه جک بخون       جک بعدی 

برترین هاویژه


کلیه حقوق این سایت ، متعلق به Shiraz FUN می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .