ویژه

رمز و رازهای جوان ماندن در پیری

تاریخ ارسال : ۱۰ شهریور ۱۳۹۰ | بازدید : | طبقه بندی : روانشناسی

رمز و رازهای جوان ماندن در پیری

به رغم اینکه ما نمی توانیم زمان را متوقف یا روند پیری را کند کنیم، اما قادر به یافتن عوامل غیرضروری در فرایند پیری و دوری از آنها هستیم. با آنکه ممکن است این مقاله سؤالات دیگری را برانگیزد، اما وظیفه هر یک از ما این است که آن ضرباهنگ پنهانی و تعادلی طبیعی را در اشرف مخلوقات بیابیم که ممکن است به ما اجازه دهد روند پیری را کندتر کنیم و زندگی پربار و رضایت بخشی را روی کره زمین داشته باشیم.

حتی امروزه در قرن بیست و یکم نیز هیچ نوع چشمه جوانی وجود ندارد و هنوز هم موفق نشده ایم که از طریق بررسی ها و تحقیقات علمی نوین درک کنیم که چگونه بدن می تواند به طور مستمر به بازسازی و ترمیم خود بپردازد. این امر ممکن است به عنوان بازجوان سازی سلولی در نظر گرفته شود. وقتی شما به اینکه بدن انسان دارای تقریبا ۱۰۰تریلیون سلول است، پی می برید، دیگر این فرایند بازسازی درونی یا فرایند جایگزین سازی طبیعت، یک معجزه کوچک تلقی نمی شود.

کیفیت غذا و آبی که ما می خوریم و می نوشیم عامل اصلی در حفظ سلامت بافت سلولی است. دومین و احتمالا مهم ترین عامل، نقشی است که وراثت ژنتیک در فرایند پیری ایفا می کند.

آیا تاکنون توجه کرده اید که چگونه برخی از ما، حتی زمانی که داریم از نظر ظاهری پیر می شویم همچنان به زندگی علاقه مند هستیم و در سطح فردی که ۱۰ یا ۲۰ سال جوان تر است، ورزش می کنیم؟ آیا به این علت است که ژن های خوبی را به ارث برده ایم؟ آیا به این علت است که همواره توصیه های کارشناسان را به کار بسته ایم؟ یا اینکه علت آن ترکیبی از چند سبک زندگی است که مهم ترین آنها حفظ شور و اشتیاق برای زندگی است؟ چقدر حفظ سلامتی، نشاط و روحیه صلح جو در کاهش روند پیری اهمیت دارد؟

در اینجا چند عامل شناخته شده معرفی می شود که می تواند روند پیری را کند کند:
تغذیه مناسب، غذاهای غنی از مواد مغذی، آب سالم و پاک، اجتناب از مسمومیت بدن، تمرینات ورزشی منظم، اجتناب از اضافه وزن، فراگیری مادام العمر، ذهنیت صلح جو و مسالمت آمیز.

مطالب مرتبط با رمز و رازهای جوان ماندن در پیری


برچسب ها : , , , ,

یه جک بخون       جک بعدی 

برترین هاویژه


کلیه حقوق این سایت ، متعلق به Shiraz FUN می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .